Filip Bobek

W sztuce jako komornik o wyjątkowo miękkim sercu.

Aktor filmowy i teatralny. Urodził się w Gdańsku. Na scenie debiutował już w 1999 roku w "Zabiciu ciotki" Andrzeja Bursy w reż. Wiesława Górskiego w Teatrze Wybrzeże. W 2005 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie.

Po studiach na deski teatralne wrócił rolą Beniamina w „Wyszedł z domu” T. Różewicza w reżyserii Marka Fiedora w Teatrze Polskim w Poznaniu. Podczas pracy w poznańskim teatrze zagrał role w spektaklach: „Mamma Medea” (T. Lanoye), „Zwał” (S. Shuty), „Ferdydurke” (W. Gombrowicz), „Bobok” (F. Dostojewski).

Popularność i sympatię szerszej publiczności zyskał dzięki roli Marka Dobrzańskiego w serialu „BrzydUla”. W 2010 roku zdobył Telekamerę w kategorii aktor.

Na dużym ekranie można go było zobaczyć m.in. w filmach „Sala samobójców”, „80 milionów” czy „Wkręceni 2”. Role w kolejnych serialach jak „Prosto w serce”, „Czas Honoru”. „Hotel 52”, „Przyjaciółki” czy „Singielka” ugruntowały jego pozycję jako cenionego i lubianego aktora. Występuje w komediowym spektaklu teatralnym Teatru MY (reż. Olaf Lubaszenko) Kochanie na kredyt. Obecnie czekamy na premierę teatru telewizji „Człowiek bez twarzy” z jego udziałem.

TOP